תלמידים מספרים

"שמעון  הכין אותי לאודישן לקזבלן והשאר היסטוריה.
כנות, חום, העמקה והבנת נפש האדם הם מהכלים החשובים שמורה למשחק יכול להעניק לתלמיד ואת כול אלה אני זוכר היטב כשפניתי אליך בכדי להכין את הסצינה לאודישן של קזבלן.
תודה חבר שלי."
עמוס תמם
"עבדתי עם שמעון על תפקידים ראשיים בתיאטרון ובטלוויזיה ובכל תפקיד הוא עזר לי וכיוון אותי ברגישות ובדיוק. ידע לפתח בפניי מגוון של אפשרויות ותמיד בעדינות כך שזה יבוא מתוכי."
רן דנקר
"בעצם הכל התחיל בבימרתף ״מילים לשחק בהן״, מונולוגים של חנוך לוין ובמאי שלא ביים הרבה קודם. מקבץ כשרונות משנה ב׳ ושנה ג׳... היה לנו חיבור מהמם והיית לידר מדהים, משתף, נטול אגו, מחפש ומוצא, ביחד..."
שני כהן
"שמעון גילה לי עולם שלם של דימיון ובעיקר את הכיף והשחרור שבלשחק.
אצל שמעון מימרן למדתי ממש בתחילת דרכי כשרק שקלתי להתחיל ללמוד משחק , הוא גילה לי עולם שלם של דימיון ובעיקר את הכיף והשחרור שבלשחק,הוא ניתק אותי מכל מה שאי פעם חשבתי על לימודי משחק ובעיקר את היחוד של המסע הזה .בכל שנותי בסטודיו וגם אחריו, היה רגע בשיעור שלו בשנת 2005 שבו הכל קרה, הוא קרא לזה ״תרגיל מקום״ בשבילי היה זה הרגע שבו הבנתי שזהו אני ממש ממש חייבת להיות שחקנית.
שמעון תודה לך על הכל."
נלי תגר
"שמעון עזר לי מאוד בהתכוננות שלי לקראת הבחינות קבלה לביה״ס יורם לוינשטיין. הוא עבד איתי מעולה וכיוון אותי טוב, השרה תחושת ביטחון ונתן חופש יצירה, לצד זה הוא לא וויתר ועבד איתי קשה.
נהניתי איתו מאוד בשיעורים והרגשתי מוכנה לאודישנים!"
ליהי קורנובסקי
"העבודה עם שמעון היתה מלאה בחופש, יצירתיות ואומץ , מסוג המורים והבמאים שיודעים להדריך מרגע לרגע ברגישות ותשומת לב, שמחה שזכיתי."
אלינה לוי
"שמעון ביים אותי בתפקיד הטוב ביותר והמהנה ביותר שעשיתי בשנה ג׳ בסטודיו למשחק של ניסן נתיב , וכמה שנים אחרי התחלתי לקחת אצלו שיעורי משחק והכנה לאודישנים למסך ובמה שגרמו לי להרגיש ביטחון לקראת אודישן וחיזקו את האמונה העצמית בכישרון שלי. תודה שימעון על העבודה על הפרטים הקטנים והגדולים, החוץ והפנים , ועל הבנאדם שאתה. ממליץ לכם בחום בין אם אתם לפני בית ספר למשחק או אחריו."
אבי קורניק
"בעבודתי עם שמעון יצא לי להחשף לבמאי שיש בו את השילוב הנדיר בין יחס אישי והכוונה קונקרטית ומעשית ובין בימוי וקבלת פרספקטיבה על היצירה בכללותה. היכולת שלו לשלב בין השניים הוציאה ממני ומשאר השחקנים את המיטב.
העבודה עם שלנו עם שמעון הייתה כיפית והצליחה להוציא מאיתנו את המיטב הלוואי שהיו עוד מורים כאלה!"
אדם הירש
״הכיף הגדול בעבודה הלימודית עם שמעון, זו הקלות. הוא שחקן (מצוין!!!) עוד לפני שהוא מורה, והוא עובד איתך כמו קולגה. כתף בכתף, מתוך החומר, ועם קשר ישיר לחוזקות שלך. לוקח מהחן והכישרון הטבעי של התלמידים, ומעצים אותם. הוא רגיש אל ההומור והכאב שהעולם מציע, מזהה אותם במצב, בשחקנים העומדים מולו, במילה הכתובה - ובתוצאה תמיד יש ביטוי מלא, ופיוט. כיף גדול.״
ידידיה ויטל
"שמעון בעיקר לימד אותי להנות.
עם שמעון עבדתי בעיקר על מונולוגים הוא לימד אותי איך להוציא ובעיקר להבין ניואנסים וסאבטקסטים להבין את הקומיות של הדמות ולהנות..."
יעקב דניאל
"פגשתי לראשונה את שמעון, המורה, השחקן והאדם, לקראת המבחנים ללימודי המשחק.
שמעון הצליח לראות מי אני, מהן יכולותיי ולהביאן לידי ביטוי.
תהליך העבודה היה נעים ולווה תמיד בידיעה שיש על מי לסמוך ושאני בידיים טובות, כל זאת באווירה חמה, הן תומכת והן דורשת.
השיעור היה מקצועי והכיל עשייה משותפת ופורייה, חקירת הטקסט וחתירה למצויינות.
שמעון גורם לך להיות לא רק שחקן מבצע אלא שחקן חושב, מעמיק ומבין, העובדה: התקבלתי להמון בתי ספר למשחק.
שמעון, באישיותו החמה, האנושית והמקצועית ללא פשרות הינו מורה בחסד."
ירדן תוסייה כהן
"אחרי הרבה קורסים ושיעורים פרטיים,שמעון היה הראשון לזהות את החולשות האמיתיות שלי ועבד איתי עליהן ללא פשרות אך בדרך נעימה שנוסכת המון ביטחון עצמי.בזכותו התקבלתי ללימודי משחק בבי"ס גבוה ותמיד אודה לו על הסבלנות והצחוק שליוו את השיעורים. אוהבת המון!"
אודליה דרו
"שמעון המורה הכי מסור ואכפתי שאני מכירה-גם הרבה אחרי שהאודישן הסתיים הוא התקשר כל כמה זמן לראות איך התקדמתי והאם יש כיוןן שהוא יכול לעזור בו. בשיעורים עבדנו הרבה על המקומות שמהם אני יוצאת כשחקנית והוא עזר לי לרכוש כלים לקראת האודישן ובכלל לעולם המשחק.
שמעון הוא מורה מוכשר ומקצועי, אבל הדבר הכי חשוב-הוא קודם כל בנאדם. שמסתכל עליך גם כבנאדם -ועוזר לך להתמודד עם המכשולים האישיים שלך במקצוע הכ"כ מורכב. ממליצה לכל מי שרוצה לעבוד עם מורה פרטי לעבוד רק עם שמעון-אין מורה יותר טוב ממנו"
שירה וייס
"שמעון הראה לי את המנעד שלי כשחקנית ועזר לי להבין ולסלול את דרכי.. הוא מקצועי, אמיתי, חד, סבלני ומעורר השראה."
רונה שטיינברג
"מאז שהתחלתי ללמוד עם שמעון, התחלתי לעבוד כשחקנית פה בארץ, אחרי שנים שהייתי תקועה. התרגול השבועי עם שמעון, העבודה המעמיקה, הנגיעה באמת שלי דרך הטקסט והגילוי של החומר היא עבודה שהבנתי שאסור לוותר עליה. זה כמו לעשות כושר או לקחת ויטמינים כדי לשמור על הבריאות. זה ההבדל בין להיות שחקן שעובד לפעמים או להיות שחקן שחי את המקצוע ואת האומנות שבעניין. ועם זאת הביטחון שלי התחזק מאז שהתחלתי שיעורים. כשחקנית אני הבנתי שזה אחד מהדברים הכי חשובים במקצוע הזה. שמעון מחזק, תומך ונותן הדרכה גם בנושא הזה. אני מאוד שמחה להמליץ על שמעון כמורה. הוא פשוט אלוף!"
קרין קורט
"לשמעון יש יכולת מיוחדת לקחת טקסט וליצור ממנו עולם. בעדינות, מקצועיות וחן גדול, הוא מצליח להדריך אותך איך לפצח את הדמות. הוא מורה נפלא, אינטיליגנטי וקשוב, מאתגר ומלא רעיונות. תענוג לעבוד איתו!"
ליאת שטרן
"שמעון היה מורה פרטי שלי הוא הכין אותי לאודישנים לבתי ספר למשחק
כל שיעור היה חוויתי מצחיק ומלמד. תקופה נפלאה שלא אשכח :)"
דנה גורביץ'
"במשך הרבה זמן הייתי בקורסים/לימודי מכינה למשחק.. המפגשים הקצרים עם שמעון גרמו לי להבין שלא בהכרח צריך ״ללמוד לשחק״ אלא פשוט לחיות את הרגע ואת מה שקורה עכשיו. הוא הצליח להוציא ממני את האמת המשחקית שלי ובשבילי זה היה התהליך הכי משמעותי בפרק זמן הכי קצר שעברתי. יכולה לומר שבזכות שיטת הלימוד שלו וקודם כל הבן אדם שהוא, אני מתחילה בשנה הבאה ללמוד בבית הספר למשחק ״גודמן״ שבדרום :)"
גילי בן הרוש
"השיעור שלי עם שמעון היה מעניין ומאתגר. אני לא באתי עם ידע ונסיון רב במשחק, והוא נתן לי כלים חשובים לעתיד. השיעור היה נעים והאווירה הייתה של למידה מתוך רצון להשתפר וללמוד."
עדי יעקובי

"If it was possible, I would really be happy if Shimon could be on the set..if only it would be possible!. One is at work with him on so many levels.Shimon understands the state of the actor,before an audition , before a filming period. Shimon knows how to grasp the creative material deeply and efficiently, how to see the "big picture" of a scene and to weave every detail into a meaningful action or opportunity. He makes things relevant, connected.brings meaning,sense,life,to words in a physical way.the personal material of the person/actor is present because that is what he seeks for.shimon makes you look for the quality of lightness, the nonchalance and the focus and concentration that is necessary to convey presence.and his coffee , oh yes, I deeply recommend . Nothing would be possible without it."

קלאודיה דוליצ'י